2010. október 31., vasárnap

1.Fejezet: A Megbízás

-Miss Glau! Jó Önt újra látni itt!-Mosolygott negédesen az ötven körüli Bob Banks, az FBI e szekciójának vezetője.
-Hagyjuk az érzelgősséget, Bob...Térjen a tárgyra!-Ültem le a kanapéra.
-Chad Cooper.-Ült le mellém, majd a nagy kivetítőn megjelent egy kép és néhány adat.-Los Angeles legnagyobb bűnözője. Csak a baj van vele. Illegális autó versenyek, pénzmosás és még sorolhatnám...Most készül élete legnagyobb balhéjára David Morrow-val, Kelly Pristh-szel és Aaron O'donis-szel.Mind a három priuszos...Kocsi lopás, illegális versenyek.
-Mi a feladatom és mit kapok érte?-Dőltem hátra.
-Mint mondtam, most készül a legnagyobb balhéjára...Antonia Bragah-val...-Kezdett bele, de közbe szóltam.
-Ácsi-ácsi!Várjunk egy percet...-Szóltam közbe.-Azt hittem, hogy az egész FBI tudja...Hogy Bragah és Cooper halálos ellenségek...Akkor miért működnének együtt?!Ez hülyeség!-Ráztam meg a fejem.
-Mert Bragah-nak van egy nagyon erős fegyvere Cooper ellen.-Érdeklődő pillantásomat látva folytatta.-Melissa Cooper, Chad húga.
-Kifejtenéd bővebben?-Kérdeztem.
-A kislány Long Beach belvárosába járt suliba...Ott elkapták egyszer és majdnem megölték. Bragah emberei. Ezért nemrég a Cooper család, főként Chad úgy döntött, hogy Melissa-nak magántanára lesz...Nevelője. Ez leszel te.-Pillantott rám.
-Én?!-Vontam fel a szemöldökömet.-Oké...De csak ha megegyezünk mi lesz a jutalmam...-Mondtam.
-Behozod nekünk Bragah-t, Coopert és az embereiket. Ezért cserébe az FBI által védett ember leszel. Nem kell rejtőzködnöd és néha dolgozhatsz nekünk is.-Mondta.
-Plusz még pénz is kéne...Én ebből élek, Bob...Ez az igazi életem. Plusz emellett egy mellék állás...De ha ez összejön a mellék állás nem is kell.-Mondtam.
-Plusz 10.000$.-Mondta.-Megegyeztünk?
-Meg.-Fogtam vele kezet.-Elmegyek, iszok egy kávét. Aztán vissza jövök a hamis papírokért...Személyi, tanári diploma...Csak, hogy hiteles legyek.-Mondtam, majd bólintására kimentem...
Húsz perc múlva ismét mentem be, hogy átvegyem az új irataimat.
-Itt vannak a papírjai, Summer Burt...-Nyújtott át egy piros mappát Bob.
-Kösz.-Bólintottam.-Mobilon minden este fél tízkor kapcsolatot tartunk...-Mondtam.-Bepoloskázom és rejtett kamerázom a házat.
-Remek...-Bólintott.-Pakoljon össze két bőröndnyi ruhát...Lehetőleg még ma legyen ott a Cooper-Birtokon.-Mondta.-Az akció nem várhat...
-Igen is.-Bólintottam, majd elmentem...
Beültem a kocsimba és haza mentem...
Belépve a házamba elővettem két bőröndöt és elkezdtem pakolni.
Átpakoltam a ruháimat, majd egy fekete szoknyát és egy blúzt átvéve megcsináltam a hajam egy szoros copfba.
Felvettem egy a blúzhoz illő cipőt és útra készen mentem is ki.Bepakoltam a kocsiba aztán beültem én is és elindultam...
Fél óra múlva a GPS jelzett, hogy forduljak le egy erdei ösvényen.Lefordulva még öt percet mentem, majd a birtok kapujához értem...
A kapu kinyílt, mintha már vártak volna...
Behajtottam és megálltam a ház előtt.Majd kiszállva kivettem a bőröndöket, amiket az érkező komornyik el is vett tőlem.
Majd betessékeltek a hatalmas, fényűző villába...
-Jó napot!-Biccentett egy középkorú nő, cselédruhában.
-Jó napot...Summer Burt vagyok...A nevelőnő.-Mondtam kedvesen.
-Igen, igen...-Bólogatott mosolyogva.-Üljön csak le a hallban, azonnal szólok Cooper Úrfinak...-Intett egy boltíves hely felé, ahova bekísért, majd el is ment.
Leültem egy kanapéra...
Egy perc múlva lépteket hallottam...
Chad Cooper lépett be a nappaliba, mellette a cselédlány.
-Hozhatok valamit?-Kérdezte a nő.
-Két kávét.-Mondta a férfi érces hangján, majd a cselédlány elment, a férfi me leült velem szemben.
-Summer Burt...-Nyújtottam kezet.
-Chad Cooper.-Rázta meg a kezem.-Szóval...Maga lenne a nevelőnő?
-Igen.-Bólintottam.
-Mióta tanít, hol tanult?-Kérdezte.
-A Harvardon tanultam négy évig, egy orvosi, egy jogászi és két tanári diplomám van.-Soroltam a kamu szöveget.De hát Istenem!Ez volt a papírokon...-Két éve tanítok.
-Szereti a gyerekeket?-Kérdezte.
-Igen és jól ki is jövök velük.-Bólintottam.-Hány éves a húga?
-Tizenegy.-Felelte.-És kérem...Ha lehet tegeződjünk.Chad.
-Summer.-Mosolyogtam rá.
-Nos...Fel vagy véve, Summer.-Állt fel.-Melissa most kint van a kertben, a medencénél megtalálja...A komornyikok felvitték a bőröndjeit a szobájába.Margaret, a cselédlány majd megmutatja a szobáját.
-Köszönöm.-Bólintottam.
Chad elment, én meg kimentem a kertbe, hogy megismerjem Melissa-t...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése